MEYRALEM Haber Sitesi

Sayfa Adresi : http://www.meyralem.com/haber-detay/4412_biden-in-trump-karsisindaki-performansi-time-in-ka

DÜNYA

Tümü

Biden'ın Trump karşısındaki performansı Time'ın kapağında: Demokratlarda büyük panik

(18 Gün, 6 Saat önce) 31 İzlenme 0 Yorum
TIME dergisinin son sayısında, ABD Başkanı Joe Biden'ın eleştirilere neden olan münazara performansı kapağa taşındı; özellikle tartışmanın başında yaşadığı duraksamalar ve bocalamalar Demokrat Parti içinde de tartışmaya neden oldu.

ABD'nin haber ve politika dergisi TIME, Perşembe akşamı (28 Haziran) ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhuriyetçilerin adayı ABD eski Başkanı Donald Trump'ın ilk münazara performansını kapağına taşıdı. Biden'ın eleştirilere neden olan performansı, haftalık derginin kapağında "Panik" başlığı ile yer aldı.

90 dakika süren CNN yayınında, Biden'ın özellikle münazaranın başındaki duraksayan ve bocalayan ifadeleri, Demokrat Parti içinden de eleştirilere yol açtı. Obama'nın basın danışmanlığını yapmış Van Jones, "Biden'ı seviyorum ama bu akşamki tartışma canımı acıttı" diyerek performansı yetersiz bulduğunu belirtti. Demokrat Rosemarie DeAngelis de "Bu gece ihtiyacımız olan kıvılcıma sahip değildi" yorumunu yaptı ve Biden'ın adaylığının parti içinde tartışmalara neden olabileceğini öngördü.

'ESKİSİ KADAR İYİ TARTIŞAMIYOR'

Başkan Yardımcısı Kamala Harris ise eleştirileri kabul ederek, Biden'ın tartışmanın başlangıcında yavaş kaldığını, ancak güçlü bir şekilde bitirdiğini söyledi. Biden, ertesi gün Kuzey Carolina'daki mitingde eleştirilere yanıt vererek, "Eskisi kadar iyi tartışamıyorum. Ama gerçekleri nasıl söyleyeceğimi hala biliyorum" dedi. Bu sözler, münazara performansına yönelik eleştirilerin kabulü olarak görüldü. Raleigh kentindeki mitingde daha canlı bir görüntü sergileyen Biden, sosyal medyada olumlu yorumlar aldı.

 


YORUMLAR

Yorum Yaz
Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
KARİKATÜR KÖŞESİ
ANKETLER
Aydın Büyükşehir Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz?
Bu ankete toplam 23 kişi katıldı.